• Siyavuşpaşa Mh. Mustafa Kemal Paşa Cd. No:59 (Halk Bankası Yanı) Bahçelievler / İSTANBUL

Saç Simulasyonu, Saç Pigmentasyonu , Saç dövmesi farklı yöntemler midir?

Hayır, hepsi aslında aynı yöntemin farklı uygulayıcılar tarafından verilmiş farklı isimleridir. Saç Simulasyonu'da, Saç Pigmentasyonu'da, Saç Dövmesi de aynı uygulamalardır.

 

Saç Simulasyonu cerrahi bir yöntem midir?

Saç simulasyonu işlemi  cerrahi bir yöntem olmayıp , kozmetik kalıcı bir kamuflaj işlemidir. Aslında biraz da Kadınların kaşlarına yaptırdıkları Kalıcı Makyaj'a benzer bir uygulamadır. Fakat kullanılan boya ve cihazlar farklıdır.

 

Saç Simulasyonu, Saç Ekimine alternatif bir yöntem midir?

Aslında oldukça önemli bir soru. Saç Simulasyonu Saç ekimine alternatif değil, tersine birbirini tamamlayıcı  yöntemlerdir. Özellikle  saç ekimi sonrası yeterli sıklıkta ekim yapılmadığından ya da dönor saç miktarı yetersiz olması nedeniyle seyrek ekim yapılan  kişilerde ara boşlukların saç efekti ile kapatılmasında muhteşem sonuçlar üretmektedir.

Saç Simulasyonu ağrılı bir işlem midir?

Bildiğiniz gibi ağrı eşiği kişiden kişiye değişmektedir. Saç simulasyonu işlemi öncesinde bu işi için özel üretilmiş lokal anestezik kremlerle kafa derisinin uyuşturulması sağlanır. Fakat kişinin scalp derisinin hassasiyetine göre bir miktar ağrı hissedebilir.

Saç Simulasyonunda kullanılan dövme boyası mıdır?

Şimdi bu oldukça önemli bir konu. Çünkü aslında bu işlem Saç Dövmesi olarakta isimlendirilmekte fakat kullanılan boyalar kesinlikle dövme boyası değildir. Bu işlem için özel üretilen boyalardır.Çünkü dövme boyaları bilindiği gibi zaman içerinde renk değiştirirler. Örneğin siyah renkler mavi renge dönüşebilir. Bu yüzden saç simulasyon boyalarında zaman içinde renk değişimi olmayan bu işlem için özel üretilmiş boyalardır.

Saç Simulasyonu işlemi sonrasında aynı gün banyo olabilir miyim?

Ilık bir su ile banyo yapmanızda sakınca yoktur.

Saç Simulasyonu yaptıan bir kişi işlem sonrası nasıl sıkıntılar yaşayabilir?

Saç Simulasyonu sonrasında ilk 1-2 gün kafa derinizde hafif bir şişme oluşabilir. 1 haftada uygulama yerlerinde kabuklanma ve dökülmeler oluşabilir. Kesinlikle bu kabukların sökülmemesi gerekmektedir. Uygulama sonrası 4 hafta boyunca direkt güneş altında kalmak veya solaryuma girmek sakıncalıdır. Güneş altında kalınacaksa mutlaka şapka takılması önerilir. 

Saç Simülasyon işleminin ücreti ne kadardır?

İşlem ücreti uygulama yapılacak bölgenin büyüklüğüne göre değişmektedir.Bunun için uygulama öncesi  kafanızın beş ayrı açıdan alınmış görüntüsünü istemekteyiz. Bu görüntüler üzerinde yapacağımız analize göre alan belirlenip fiyat çalışması yapılmaktadır. Yani sabit bir fiyatı yoktur. Uygulanacak olan alanın büyüklüğüne göre fiyat değişmektedir.

Saç simulasyonu yaptırdıktan sonra tekrar saç ekimi yapılabilir mi?

Evet ,Saç Simülasyonu yapılmış olması saç ekimine engel teşkil eden bir durum değildir. Ayrıca saç simülasyon işlemi ekilen saçlarda dökülmeye neden olmazlar.

Saç Simulasyonu kaç seanslık bir işlemdir?

Saç simulasyonu kişinin scalptaki saç eksikliğinin olduğu bölgeye göre seans sayısı değişmektedir. Ortalama seans süreleri 30 dakika -3 saat arasında değişmektedir.

Saç Simülasyonun'nun ömür boyu kalıcılığı var mıdır?

Saç simulasyonu ortalama 3 ila 5 yıl kalıcılığı vardır. Bu artı yada eksi olarak kişinin scalp cilt yapısı türüne göre değişmektedir.

Saç simülasyonu sonrası saç boyanabilir mi?

Burada önemli olan konu işlem sonrası ilk 4 hafta saç boyaması yapılması önerilmemektedir

Protez Saç Nedir?

Protez saç, saç sorunu yaşayan kişilerde kullanılmak üzere hazırlanmış özel bir uygulamadır. Protez saç ince bir alt yapı (yapay deri tabakası) üzerine gerçek saçların ekilmesi ile oluşturulmuş bir sistemdir. Protez saç için kullanılan alt yapı hava ve su geçirme özelliğindedir. Bu nedenle kafada herhangi bir rahatsızlığa neden olmaz.

Protez Saç Nasıl Ortaya Çıkmıştır?

Protez saç Amerika'da 1950'li yıllarda Hollywood filmlerinde kullanılmak üzere geliştirilmiş bir sistemdir. Film çekimleri sırasında oyuncular saç sorunları için peruk kullanmaktaydı. Fakat peruk film çekimlerinde özellikle aksiyon sahnelerinde düşme, kayma gibi sorunlara yol açıyordu. Bunun üzerine Max Factor tarafından daha kullanışlı ve güvenilir olarak protez saç geliştirilmiştir. Sonrasında yaygınlaşan kullanımı ile tüm dünya faydalanmaya başlamıştır.

Protez Saçın Peruktan Farkı Nedir?

Peruklar genellikle suni (yapay) saçlarla yada işlenmiş insan saçlarıyla yapılmaktadır. Makineler yardımıyla kumaş alt yapı üzerinde yapılmaktadır. Ayrıca kafayı tamamen kapatan ürünlerdir. En ufak sarsıntıda dahi düşebilmektedir. Oldukça ağırdır ve dışarıdan belli olur.

Bunun aksine protez saç özel geliştirilmiş hava ve su geçiren alt yapı üzerine tek tek elle ekilir. %100 doğal insan saçından üretilir. Yapıştırıldığı için düşme gibi sorun olmaz. Dışardan belli olmaz ve oldukça hafiftir.

Protez Saç Sağlıklı Mıdır?

Protez saç için kullanılan malzemeler insan sağlığına uygundur. Protez saç yüksek hijyen standartlarında üretilmektedir. Bu yüzden ABD'de ve Avrupa'da yaygın olarak kullanılmaktadır.

Protez Saça Dini Açıdan Bir Engel Var Mıdır?

İslam dini açısından bir sakıncası bulunmamaktadır. Su ve hava geçiren bir yapıda olması nedeniyle gusüle engel değildir.

Protez Saç Yapıştırma Mı?

Protez saç sistemi kafaya farklı yöntemlerle sabitlenebilmektedir. En yaygın kullanılanı yapıştırmadır. HDC olarak kullandığımız yapıştırıcılar medikal yapıştırıcılardır ve insan sağlığına zararlı değildir.

Protez Saçın Dayanıklılık Süresi Nedir?

Seçilecek protez saç çeşidine bağlı olarak aylık, yıllık, 2-3 yıllık ve 5 yıllık sistemler mevcuttur.

Protez Saç Bakım Gerektirir Mi?

Protez saç kişinin cilt yapısına bağlı olarak değişen sürelerde bakım yapılması gerekir. Ortalama 2 hafta ile 6 hafta arasında bakım süreleri değişmektedir.

Protez Saçlar Uzar Mı?

Protez saç uzamaz. Ancak istenilen uzunluk ve sıklıkta üretilebilir.

Protez Saçla Duş Alabilir Miyim?

Protez saç ile günlük hayatınızda yaptığınız tüm aktiviteleri gerçekleştirebilir ve duş alabilirsiniz.

Protez Saç ile Spor Yapabilir Miyim?

Yüzme de dahil olmak üzere her türlü sporu yapabilirsiniz.

Protez Saçı İstediğim Gibi Tarayabilir Miyim?

Yeniliklerimiz ve Kampanyanlarımız İçin Bize Ulaşın !

Çalıştığımız Markalar