• Siyavuşpaşa Mh. Mustafa Kemal Paşa Cd. No:59 (Halk Bankası Yanı) Bahçelievler / İSTANBUL
Lazer Epilasyon

Protez saç uygulamasının ilk adımı olan “ölçülendirmenin“ doğru yapılmış olması son derece önemlidir. Ölçülendirme işleminde saçların dökülmüş veya seyrekleşmiş bölgeleri belirlenir. Uygulama yapılacak bölgenin saç kalıbı oluşturulur. Kişiden alınacak saç örneği ve özelliklerinin (rengi, kalınlığı, uzunluğu ve dalga şekli gibi) özel bir sipariş formuna kayıt edilmesi ile birlikte bu aşama tamamlanmış olur. Uygulama işleminin başarısı; saçı tamamlanacak kişiye var olan saçlarının yoğunluk/seyreklik gibi özelliklerinin iyi tespit edilmesine bağlıdır. Sektörde yapılan en büyük hata da budur. Maalesef “Protez Saç kullanan firmalardaki” saçın anlaşılmasının sebebi, ya önlerdeki diplerin kendi saçından çok ayrı bir renkte olması (sarı veya belirgin bir koyu hat), ya da tepe bölgelerinin çok yoğun olmasıdır. O yüzden bu aşamanın tecrübeli, uzman ve bilinçli eller tarafından yapılmaması estetik olmayan görünüme sebep olabilir.

Protez saç günümüzde kullanılan bir yöntem olmasının yanında aslında doğru bir çare arayışının sonucu değildir. Dışarıdan bir göz olarak incelediğinizde Folligraft’a sahip kişilerle Protez saç kullanan insanların farkını göreceksiniz. Saç işlemi yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli özellik görünümün doğal olup olmadığıdır. Karar vermeden önce ‘ tabi ki durur’ cümlesini duymak yerine, kendi gözlerinizle göreceğiniz canlı bir örnek talep edin.

Protez Saçın Gerçek Saçla Arasındaki Fark?

Gerçek saça sahip gibi doğal bir görünüme kavuşmak çok zor ve uzman kişiler tarafından ayrı bir özen göstererek yapılan çalışmalar sonucunda elde edilen bir yapıdır. Böylesine detaylı ve önemli bir işe Protez saç gibi basit ve çokta emek sarf edilmeden yapılan bir çalışmayı dâhil edemeyiz. Doğal görünüm  elde etmek sadece dışarıdan gördüğünüz kadarıyla oluşmaz. Bu anlamda Protez saç bir çözüm değil sadece iyice araştırmadan, en iyisi zannedip karar verdiğiniz uzak doğu menşei olan hazır saçlardır.

Protez Saç Yaptıranların Yaşadıkları Sorunlar?

Saç ile ilgili tedavi görmek isteyen insanlar belli bir saç miktarına ulaştıklarında bir zaman sonra başka arzular içine girmektedir. Bu safhada artık doğal bir görünüm istemek bile geride kalmış bu sefer sıra elde olan saça şekil vermeye gelmiştir. İşte asıl bu müddetten sonra protez saçın gerçek saçla arasındaki farkı anlamaya başlıyoruz.

Çünkü ;

  •  Protez saç Folligraft gibi doğal durmaz.
  •  Uzak doğu menşei olduğu için, bölge bölge dökülür ve sık sık yenisini yaptırmanız gerekir.
  •  Eğer bu işlemi sürekli tekrarlamazsanız eskisinden daha istenmeyen bir görünüme sahip olursunuz.
  •  Kullanılan Protez saç yapıştırıcılarının mutlaka sertifikasını isteyiniz. Sertifikası olmayan yapıştırıcılarda, inşaat malzemelerinde kullanılan hammadde içeriği kullanıldığı için, sağlık açısında çok ciddi sonuçlar doğurmaktadır.

 

Çalıştığımız Markalar