• Siyavuşpaşa Mh. Mustafa Kemal Paşa Cd. No:59 (Halk Bankası Yanı) Bahçelievler / İSTANBUL

Saç Simülasyonunun Ömrü Ne Kadar?

Saç simülasyonu günümüzde hızlı veya bölgesel olarak saç kaybı yaşayanlar için uygulanan ve saçın gerçek yapısı taklit edilerek ilgili bölgeye uygulanan bir yöntemdir. Saç gölgelendirme veya saç pigmentasyonu gibi isimlerle de anılan uygulama kişinin cilt yapısına bağlı olarak uzun süreli etki göstermektedir. Saç simülasyonu fiyat avantajları ve etkileri sayesinde yaygın olarak tercih edilen bir yöntemdir.

Saç çizgisi kaybolan, saçı seyrekleşen, saçsız derinin belirginleşmeye başlayan veya bölgesel olarak saç azalması yaşayan kişiler için bu uygulama yapılması mümkündür. Ortalama olarak kişinin cilt yapısına göre değişmekle birlikte 3 yıla kadar bu uygulamanın etkisi görülür. Saç simülasyonu sonrası dikkat edilmesi gerekenler doğru belirlenir ve kişiler bu uygulamalara dikkat ederse 5 yıla kadar faydalı bir şekilde uygulamadan yararlanılması sağlanabilir.

Saç Simülasyonu Kalıcı Mı?

Saç simülasyonu uygulamasının kalıcı olup olmadığı birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Özellikle bu uygulamanın göstermiş olduğu yüksek başarı kalıcı olmasının istenmesindeki en temel unsurlar arasında yer alır. Saç simülasyonu tedavisini kısa süre içinde yaptırarak uzun yıllar saç kaybı yaşanan bölgenin gerçek saçınızdan farkı olmadan dolgun görünüm kazanmasını sağlayabilirsiniz. Saç simülasyonu sonrası yıkama ve diğer unsurlara dikkat ederek kalıcılığını artırabilirsiniz.

Söz konusu uygulama genel olarak 3 – 5 yıl arasında bir ömre sahiptir. Bu nedenle saç simülasyonu kalıcı bir uygulama değildir.

Çalıştığımız Markalar